Baş Ağrısını Geçirme Yöntemleri

Doğal yollarla baş ağrılarını geçirme yöntemleri.
Baş Ağrısına iyi gelen doğal yöntemler nerler.Baş ağrısına neler iyi gelir 
Baş ağrısını ne geçirir?
Bitki çayları da baş ağrısını dindirmenize yardımcı olabilir. Özellikle bu konuda naneli çayı tercih etmeniz önerilir.
Aspirin ve paracetamol tipi ağrı kesiciler çok sık kullanıldığında bünye bu ilaçlara alışır. Belli bir süre sonunda bu tür ilaçların alınması halinde, bu ilaçlar bırakılamaz, çünkü başınız bu ilaçları bıraktığınız anda dayanılmayacak düzeyde ağrıyacaktır. Bu sebepten ötürü bu tür ağrı kesicileri yoğun bir şekilde kullanmak son derece yanlış olacaktır. Bu tür ağrı kesiciler yerine kronik baş ağrısına sahipseniz, doğal yollarla elde edilmiş bitkiler ve bilinçli bir tedaviden geçmeniz şarttır.
Baş ağrısını geçirecek bir diğer yöntem, ayakları sıcak suda bekletmek olacaktır. Bu tür durumda ayaklar bir leğene sokulur ve sıcak suda bekletilir, zaman içerisinde suyun sıcaklığı artırılacak olursa, baş ağrısı da hafifleyecek ve hatta geçecektir.
Ayak bölgesine sıcak, ense bölgesine ise soğuk kompres uygulamak baş ağrısını geçirmek için kullanılabilecek bir diğer yöntem.
Bazı durumlarda baş ağrısı kan şekerinin düşmesi sebebiyle nüksedebilir. Bu durumda yemek yemek, özellikle de nişastalı gıdalara yönelmek doğru olacaktır.
Depresyon hali de baş ağrısına sebep olabilmektedir. Bu tür durumlarda rahatlamaya çalışmak, sorunu kafanızdan uzaklaştırmak veyahut sorunu çözmek baş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.
Ense bölgesi, başa giden kanın büyük bir bölümünün geçtiği bölgedir. Bu bölgede akupunktur noktaları olarak tabir edilen kısımlara, baskı uygulamak baş ağrısının geçmesini sağlayacaktır. 15’er saniyelik periyotlar halinde bu bölgeye acıma hissine varma noktasına dek, bastırmak baş ağrınızı geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ense bölgesine yapılan masaj da baş ağrısını dindirmede kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir.
Bileğin iç kısımlarına ve şakak bölgesine kolonya gibi ferahlatıcı bir losyon sürmek de baş ağrısını hafifletici etki gösterir.
Şakak bölgesine masaj yapmak da baş ağrısını dindirmek için kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir.
Baş ağrısını geçirmede kullanılan bir diğer yöntem ise bu bölgenin ısısını düşürmek veya yükseltmek ile gerçekleştirilir. Bu sebeple soğuk veyahut sıcak su torbaları baş ağrısı durumunda uygulanan ve gayet başarılı olabilen bir metottur. Hangi yöntemin deneneceği ise kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle soğuk yada sıcak su torbası vasıtasıyla baş ağrısını geçirmeyi düşünen bir kişi, deneme yanılma yöntemiyle hangisinin faydalı geldiğini bulmak durumundadır.
Baş ağrısı 3 gün içerisinde geçmiyorsa bir doktora görünmek en doğru karar olacaktır.

Yorumlar