Sivilce izleri ve Lekeleri Nasıl Geçer

Yüzde ki Sivilce lekeleri ve Sivilce izleri Nasıl Geçer, Sivilce izi tedavisi, Sivilce lekeleri için Maske, Sivilce lekelerine Ne iyi gelir,Sivilce Geçirme Yöntemleri ve Yolları
Sivilceler için Maske Tarifleri:Gül suyu ve limon Maskesi
Limon Suyu asidik olmasından dolayı müthiş bir yağ çözücü ve mikrop temizleyicidir. Yarım Çay bardağı Gül suyuna bir tatlı kaşığı kadar limon suyu damlatıp karıştırarak kendiniz evde bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu solüsyonu günde bir defa kullanabilirsiniz.
Hazırlamış olduğunuz karışımı, bir pamuk yardımıyla sivilcelerinizin olduğu yere sürün ve yaklaşık 30 dk kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın. 15 gün boyunca düzenli kullanıldığında çok güzel sonuçlar doğurmaktadır. Bu kürden memnun kalacağınıza eminiz. 15 gün sonra sivilcelerinizin geçtiğini ve cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.
Diş macunu ile sivilce tedavisi
Kullandığımız diş macunlarının sivilcelr üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz ? içi iltihap dolu ve kızarmış sivilceleriniz varsa, akşam yatmadan üzerine bir miktar diş macunu sürün sabah uyandığınızda sivilcenin içinde bulunan iltihabın kuruduğunu ve kızarıklığının gittiğini göreceksiniz. Diş Macunu aynı zamanda sivilcenin kurumasını da sağlayarak sivilcerin geçmesini sağlar.
Nane suyu ile sivilce tedavisi
Nane suyu, Çok uzun yıllardır sivilce izi , sivilce lekelerini yok etmede ve cilt bakımı açısından kullanılan şifalı bitkilerden biridir. içerisinde ki nane ruhu sayesinde cilde ferahlık veren Nane bitkisini , taze olarak alın ve ezerek, sıkırak güzelce suyunu çıkarın. Akşam yatmadan önce sivilce olan yerlere bu nane suyunu sürün. Düzenli kullanıldığında sivilcere geçirmenin yanında, cildinizi besleyerek canlı görünmesini sağlar.
Salatalık ile sivilce kürü ve tedavisi
Bayanların bir çoğu salatalığın cilde olan faydalarını bilmektedir. Özellikle göz altı morlukları ve kırışıklıkları için kullanılan salatalık aynı zamanda sivilce düşmanıda. İnce dilimler halinde doğradığınız salatalığı yüzünüze yapıştırınız ve bir süre öylece bekletiniz. Salatalık cildinizi bir yandan nemlendirirken, diğer yandan da sivilce ve aknelere neden olan bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyecektir. Haftada 2 kez yapacağınız doğal yollarla salatalık kürü ile akne ve sivilce tedavisinde bir hayli yol alabilirsiniz. Salatalık tedavisinin ardından yüzünüzü yıkamayı bir süre erteleyiniz. Zira salatalık içerisinde bulunan bir kısım mineral ve vitaminler ile cildiniz bir yandan beslenirken diğer yandan da sivilce lekelerinin yok edilmesini sağlayacaktır.
Şems Arslan Sivilce Lekeleri için Maske
Malzemeler:
-1 çay kaşığı kadar taze olarak sıkılmış lahana suyu,
-1 çay kaşığı kadar taze olarak sıkılmış elma suyu,
-1 çay kaşığı süt,
-yumurta akı (az miktarda),
Maskenin Hazırlanışı ve Kullanımı : Elde ettiğimiz tüm malzemeleri bir fincanın içinde güzelce karıştırın. Tülbent benzeri ince bir bezi yüzümüze koyarak, göz ve buruna denk gelen yerlerini kesin. Hazırlamış olduğumuz karışıma bu tülbenti batırıp sıkın. Daha sonra hafif ıslak-nemli olan tülbenti yüzümüzün üstüne koyun ve hafifçe bastırarark cildinize temas etmesini sağlayın. Bu şekilde yaklaşık 20-25 dakika bekledikten sonra hafif ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın ve ıslaklık kalmayacak şekilde kurulayın. Bu maskeden sonra güneşe çıkılmaması gerektiği için maskeyi gece uygulamanız daha iyi olacaktır. Bu Karışımı yaklaşık 2 ay boyunca 3 günde bir olacak şekilde hazırlayıp kullanın. Sivilce izleri ve Sivilce Lekeleri Yok olacaktır.
Sivilce İzleri için Elma Sirkesi: Sadece Sivilce izleri ve Sivilce lekeleri için değil,  Siyah noktaları geçirmek içinde kullanabilirsiniz. Her akşam yatmadan önce bir miktar pamuğu elma sirkesine batırıp yüzünüze sürün ve Yüzünüze masaj yaparak elma sirkesini cildinize yedirin. Yaklaşık yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve bir cilt nemledirici sürerek maskeyi sonlandırın.
Elma Sirkesi; Sivilce lekelerinden dolayı oluşan çukurların doldurulmasını sağlamanın yanında izlerin de yok olmasını sağlamaktadır.
Sivilce İzleri ve Lekeleri için Toz Şeker: Cilt yenileyici özelliği bakımından çok ama çok etkilidir. Tam bir doğal Peeling etkisi yaratır. 1 Çay bardağı suya yaklaşık 5 çay kaşığı kadar şeker katarak iyice karıştırın ve şekerin çözünmesini sağlayın. Daha sonra bu suyu yüzünüze güzelce sürün ve kurumasını bekleyin. Şekerli su yüzünüzde kuruduktan yaklaşık 20 dk sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ce güzelce kurulayın.
Bal Maskesi : Kuru ciltler için oldukça etkilidir. Cildimizin nemli olmasını sağlayan Bal, aynı zamanda cildi besleyerek sivilce ve sivilce lekerini geçirir.
Sivilce Lekeleri ve izleri için Ender Saraç’ın önerdiği Doğal Maske Tarifi
Malzemeler:
1 adet yumurtanın akı ( Sarısı olmamalı )
Bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
Bir çay kaşığı Sultan bal
iki yemek kaşığı pastane mayası
Maskenin Hazırlanışı:
Bir yumurtanın akı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı balı, iki yemek kaşığı pastane mayasıyla karıştırarak cildinize sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve ıslak kalmayacak şekilde güzelce kurutun.Sivilce lekelerinden kurtulmanın yollarını sizlere detaylı olarak paylaştım sizde artık bu lekelerden bu uygulamalar sonunda kurtulacaksınız sağlıklı günler dileğiyle.

Hiç yorum yok