Siğil Tedavisi Şifalı Bitkiler

Siğiller den kurtulmak istiyorsanız bu yöntemleri kullanarak siğillerden kurtulabilirsiniz.Sizler için şifalı bitkilerle siğil den kurtulmanız için bu yöntemleri bir araya topladım ve paylaşıyorum.Siğil cildinizde çok rahatsız edici gözükmektedir.Siğil bir tür virüs olup geçmesi için değişik yöntemleri vardır.Bir kaç şifalı bitki karışımı ile ağrısız acısız siğillerden kurtulabilirsiniz.
Siğiller İçin Şifalı Bitkiler
Siğilin geçmesi için uygulanacak şifali bitkiler yöntemleri şunlardır;
*Ada soğanı ezilerek Siğil üzerine konur.
*Siğil, semizotu İle oğulursa şifa bulur.*Soğan tuzla dövülerek siyil üzerine konur.
*Söğüt külü ve sirke hamur yapılır, siğil Çizerine konur.
*Kavak ağacının külü, hamur yapılır, siğil üzerine konur.
*Siğili olana geyik boynuzu külü yalatılır.
*İncir ağacının kurumuş dalı yakılarak üç dört defa siyil yakılırsa mutlaka şifa verir.
*Bir parça asma veya söğüt çubuğu ortasından kesilir. Akan sıvı siğillerin üzerine sürülür.
*Bir avuç siğil otu yaprağı ve sapı ezilerek suyu çıkarılır. Bununla siğiller günde 3 kere ovulur.
*Bir Kahve fincanı soğan suyuna 2 çorba kaşığı limon suyu ve 1 Tatlı kaşığı ezilmiş kuru Sarımsak konur. On dakika bekletildikten sonra bu karışıma batırılan pamuk siğilin üzerine konur. Beş dakika sonra alınıp, yerine ezilmiş sarımsaklar konur. On dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.
*1parça asma veya söğüt çubuğu ortasından kesin ve onun içinden akan sıvıyı hergün siğilli bölgeye sürün.
*Dağ nohutları, misvak ağacı ile birlikte döverek ezin. Elde edilen karışım, yarım saat süreyle suda kaynatıl­dıktan sonra sıkarak süzün.. Süzülen posaya, melhem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş patlıcan ilave edi­lerek limon suyu ile yoğurun.Hasta yere yapılan ılık su kompresinden sonra,her gün bunu sürün.
*Bir avuç söğüt yaprağı yakılır, külüne 2 çorba kaşığı sirke karıştırıldıktan sonra siğillerin üzerine sürülür.
*Kurutulmuş maydanoz, rendelenmiş limon kabukları ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya limon suyu karıştırılarak bir kapta din­lendirilir. Dinlendirilen bu karışımla, hastalıklı yer gün aşırı yıkanır.
*Yeni koparılmış incir dalı veya yaprağından akan süt, siğillerin üzerine sürülür. Aynı işlem sabah-akşam tekrarlanır.
*Güneş altında bekletilerek kurutulan patlıcanlar, te­miz bir zeminde yakılır. Elenerek elde edilen küllerine dö­vülmüş limon kabukları ilave edilerek, pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan pomad, meneviş ya­ğı ile yumuşatıldıktan sonra, hasta yere günaşırı sürülürBu yöntemlerden herhangi birini seçin ve hergün bu uygulamayı yapınız.

Yorumlar