Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Hanımlar,bayanlar tırnaklarım çok sağlıksız diyorsanız eğer bu uygulama size göre.Evde kendi başınıza sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.
Evde tırnak bakımı:Sağlıklı ve güzel görünen tırnaklar için pratik formül.
Tırnakların iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyacı vardır. Tırnaklara haftada bir temel bakım yapmak gerekir. İşte evde tırnak bakımının püf noktaları.
Ellerinizi sıcak suyla ve bol sabunla yıkayın.Bir fırçayla tırnaklarınızı fırçalayın.Eğer tırnaklarınız sarı ve mat görünüyorsa bir limon yardımıyla tırnaklarınızı ovalayın.En kısa sürede farkı göreceksiniz.Ojeyi temizlemek zordur.Özellikle de koyu renkli ojeleri.Pamuk ve aseton yardımıyla ojenizi kenarlardan başlayarak dışa doğru silin.Tırnağınız zor uzuyor ve çabuk kırılıyorsa, protein ve mineral alımınıza dikkat etmelisiniz.Yaz aylarında özellikle bolca su tüketmelisiniz.Tırnaklarınızı hep aynı yöne doğru, yumuşak bir törpüyle törpülemelisiniz.Tırnaklarınızı törpüledikten sonra, nemlendirici bir kremle ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yapın.Tırnaklarınıza ayda birkaç gün oje sürmeyin.Tırnaklarınız hava alsın. Oje yerine ise Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz bu uygulama tırnaklarınızı daha sağlıklı göstermesine yardımcı olacaktır.Kendinize ait manikür setiniz olsun. Özellikle güzellik merkezinde ya da kuaförlerde manikür yaptırıyorsanız kendinize ait manikür setine sahip olmalısınız böylece herhangi bir hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.Sağlıklı tırnaklar için bu formülü uygulayınız.

Yorumlar