Ateşi Kim Buldu, Ateşin İcadı Kısaca

Ateşi ilk kim buldu,ateşin icadı nasıl gerçekleşmiştir sizlere kısaca bunu aktarmaya çalıştım. Eskiden bu kadar teknoloji üst seviyede olmadığı için böyle konuları kimse not almamıştır.
Günümüz teknolojisinde tarih araştırılmakta ve günümüze bunun gibi olayların nasıl gerçekleştiği aktarılmaktadır.

Ateşi kim buldu, ateşin icadı kısaca

İnsan oğlunun yapayacağı bir şey yoktur bunu herkez bilir çünkü aklı vardır düşünme özelliğine sahiptir ateşin icadı da büyük ihtimal yıldırımlar veya volkan lavlarından esinlenerek bulundu ve gelişti.

Araştırmalarıma göre ateşi kimin bulduğu kesin olarak bilinmemekte fakat yıldırım sonrası yangınlar buna ilk işaret olmakta. Eskiden teknoloji yoktu ama insanlar kendilerini herzaman geliştirmişlerdir.

Ateşin bulunmasında büyük ihtimaller yıldırım, volkan lavları ve tesadüfen sürtünme sonrası ortaya çıkmıştır kesin tarihi bilinmemekte.

Taş devrinde çakmak taşlarının bir birine sürtünme sonrası ortaya çıkma ihtimalide var ve daha sonra iki odunun bir birine sürterek ortaya çıktığada söylenmekte ihtimaller çok ama kesin tarih bilinmemektedir ateş bulunduktan sonrada ateş yakma teknikleri zamanla gelişmiştir günümüzde daha pratik kolay hale gelmiştir.

1909 yılında benzinli çakmaklar yapıldı. 1945 yılında da bütangazıyla çalışan çakmaklar geliştirildi. Umarım bu yazı işinize yaramıştır.

Yorumlar