Su içerek zayıflamanın yolları

Kısa Sürede Su Diyetiyle Kilolarınızdan Kurtulun
Bu program hem sizi tok tutar hem de kilolarınızdan kısa sürede kurtulmanızda çok büyük avantaj sağlar. Su diyeti yeni ancak 5 yıldır bir çok kişiyi istediği kiloya kavuşturmuş ve oldukça sağlıklı bir diyet türüdür. Su diyeti hem sağlıklı kilo vermenizi sağlar hem de zengin çeşitleri sayesinde sizi tok tutar. Günlük olarak 8 litre alınması gereken su miktarını gün içine yayarak farklı bir yöntem geliştirmiştir.  Bu kısa bilginin ardından diyetimize hemen geçelim.
Sabahları: 1 litre suyun içine yarım limon sıkarak güne başlıyorsunuz. Ancak bu suyu içmeden önce 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeniz gerekiyor. Hemen ardından yarım bardak bu limonlu sudan içip mevsime göre 5 çilek ya da yarım ananas yiyorsunuz. Ve karnınızı tok tutması için bir paket diet bisküvi yada 2 kaşık yulaf ezmesi yiyorsunuz.
Öğlenleri: 3 Bardak su ve bir kase tavuk çorbası tüketiyorsunuz. Tabi bu su yine limonlu suyunuzdan olacak ve sınırsız bol malzemeli salata yiyorsunuz salatanızın üstüne bir kibrit kutusu peyniri parçalayıp ekliyorsunuz.
Ara Öğün: 3 adet ceviz içi
İkinci Ara Öğün: 4 Adet Fındık içi
Akşam Yemeği: 1 dilim peynir, 2 dilim tam buğday ekmeği, 2 adet havuç haşlama, yarım kase vanilyalı dondurma, 2 bardak limonlu su, yarım kase yoğurt, 100 gr tavuk göğsü haşlaması
Yatmaya Yakın: 3 Adet fındık ve 2 kuru incir.
Bu listeyi ne kadar süre yaparsanız o kadar çok kilo verirsiniz. Ortalama bir ölçü vermek gerekirse 10 günde 7 kilo civarı bir incelmeniz söz konusu olur.
 Ne Zaman ve Ne Kadar Su İçmeliyim?
-Fazla kilolarınızdan kurtulma sürecinde metabolizmanızı hızlandırır.
-Yemekten yarım saat önce içilen 1 veya 2 bardak su tokluk hissi yaratarak besin alımınızı azaltır.
-Spor öncesinde, sırasında ve sonrasında içeceğimiz su; ter yoluyla kaybettiğiniz mineralleri yerine koymamızı ve yoğun egzersiz ile oluşan asidik ortamın alkali olmasını sağlar.
-Düşük sodyumlu doğal mineralli su özellikle mevsim geçişlerinde sık rastlanan ödemin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
-Dışkının yumuşamasını sağlayarak kabızlığı önler. pH değeri yüksek su tüketimi asidik artıkların nötralize edilmesini sağlar.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Özlem Uyanık Ökesli su tüketiminin sağlıklı zayıflamada bir katalizör görevi gördüğünü belirtti. Suyu ne zaman içtiğiniz önemli değildir. Canınız su içmeyi istemeden, susamayı beklemeden su için. Su içmek için doğru zaman yoktur. Dikkat edilmesi gereken nasıl bir su içtiğinizdir. Temiz ve kaliteli su içmek önemlidir. Bununla birlikte kaybettiğiniz mineralleri yerine koymak ve vücudunuzun pH dengesini korumak için pH değeri yüksek doğal mineralli suyu tercih ediniz. Fiziksel aktiviteniz ve kilo durumunuza bağlı olmakla birlikte ortalama sağlıklı bir kadının 10, erkeğin ise 14 bardak su içmesi önerilmektedir. Bu durum sıcak yaz günlerinde artış gösterebilmektedir.
Kendinize ne zaman su içtiğinizi sorun. Eğer cevabınızı hatırlayamıyorsanız kendinize su günlüğü yapın. Böylece birgün içinde ne kadar su tükettiğinizin farkında olacaksınız. Eğer yeteri kadar su tüketmediğinizi fark ettiyseniz hemen önleminizi alın ve yaşam tarzınızda küçük değişikler yapın.
-Yemekten yarım saat önce su içmeyi alışkanlık haline getirin.
-Size su içmenizi hatırlatacak su şişenizi yatağınızın başucuna koyun. Çalışma masanızda mutlaka su şişeniz olsun.
-Size ait bir su şişeniz olursa gün içinde ne kadar su içtiğinizi ölçebilirsiniz.
-Yemek sofranızda mutlaka su bardağınız olsun. Yemekle birlikte asitli içecekler yerine su için. Kolalı içecekler ve kahve, su yerine asla tüketilmemelidir. Çünkü içeriklerinde ki kafein nedeniyle diüretik etki göstererek aksine vücuttan su kaybetmenize neden olurlar.
-Su satın alırken etiketini okumayı unutmayın. Sağlığınız için pH değeri yüksek ve doğal mineralli suyu tercih edin.Sağlıklı kilolarınızdan kurtulmalar dilerim sizlere.

Yorumlar