Sağlıklı Kilo Almanın Yolları

Sağlıklı Kilo Almak İçin 10 Altın Kural
Çoğu insan kiloların'dan şikayet eder kimi insan'da kilo almaya çalışır bu konuda'da nasıl sağlıklı kilo alınabilir.Sağlıklı bir şekilde kilo almamız için bu yöntemleri denemeliyiz.
1-Çok yoğun egzersiz yapılmamalı. Bunun yerine yemekten 1 saat öncesi yapılacak 30 dakika hafif tempolu yürüyüş iştahı açar ve kalori alımınızı artırır.
2-Günün en önemli öğünü olan kahvaltı muhakkak yapılmalıdır ve erken saatte yapılması kilo alımında çok önemlidir.
3-Kilo almak isteyenler kesinlikle öğün atlamamalı. Düzenli beslenme ve kaliteli beslenme olmazsa kilo alımı gerçekleşmez.
4-Kas dokusunun artırılması için protein ve karbonhidrat alımına dikkat etmek gerekir. Her öğüne muhakkak hem karbonhidratlı bir gıda hem yağlı hem de proteinli bir besin koymak gerekir.
5-Ara öğünlerde kalori değeri ve protein değeri yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Özellikle fındık, badem, ceviz gibi kuruyemişler, tost, süt, kek, taze ve kuru meyveler, ayran gibi gıdalar alınmalıdır.
6-Yemekle beraber alınan içecek hızlı doyuma sebep olur. Su tüketimi bile yemekten 45 dakika sonraya bırakılmalıdır.
7-Yemeklerde bazı öğünlerde salata yerine taneli meyve kompostoları tüketebilirsiniz.
8-Yemekler pişirilirken besin değeri arttırılmalı. Örneğin; makarnalar peynirli, kıymalı olabilir. Kek ve pastalar fındıklı veya cevizli yapılabilir. Çorbalara kıyma, buğday, pirinç, patates, şehriye koyabilirsiniz.
9-Baharatlar ve bazı soslar, salçalı yemekler iştah açar. Yemekleri pişirirken hipertansiyonunuz yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.Sağlıklı kilo almanın yolları bu kurallara uymak'dan geçiyor.
10-Tatlılar iştahı azaltmayacak makul miktarda tüketilmeli. Çok fazla tatlı tüketimi ana yemeklerin alımının azalmasına ve iştahın kapanmasına sebeptir.

Yorumlar