Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Son yıllarda giderek yaygınlaşan lazer epilasyon sistemi vücudun istenmeyen bölgesinde oluşan kıl veya tüylerden kurtulmak için yapılan teknolojik eletlere denmektedir. Lazer epilasyon cilde zarar vermeden lazer ışığının kıl kökünü yok etmesidir. Cilde zarar vermeden ve ayrıca acı hissini en aza indirmek için soğutma sistemide kullanılmaktadır.
Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulamasını kimler kullanabilir?

12 yaşından küçük çocukların kullanması önerilmez. Tüyleri koyu renkli kişiler lazer epilasyon uygulamasında sakınca görülememektedir. Tabiki yaptırmadan önce uzmana danışmanız şart.

Vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

Gözler ve göz kapakları korunarak yapılmakta ve gözler için özel üretilmiş gözlükler kullanılarak gözlere gelecek ışınlaarı engellenmiş olunur.  Vücudun diğer bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanabilir.

Lazer epilasyon uygulaması belirli seanslarla gerçekleşmektedir. Kullanılan cihazların teknolojik özelliklerine göre yüz kısmı ortalama 5-6 dakika, bıyık bölgesi 1-2 dakika ve bacaklar ise 1 saat kadar sürebilir. Vücudun bölgesine göre seanslar 4 ile 8 hafta sürebilir.

Lazer epilasyon acıtır mı?

En çok sorulan sorulardan biriside lazer epilasyon uygulaması yapılırken ağrı veya acı hissi verir mi sorusudur.

Son teknoloji cihazlarla yapılırsa hafif yanma ve acı hissi duyulmaktadırki çünkü lazer ışınları direk kıl kökünü yaktığı için buda vücuda temas etmesi demektir normal olarak azda olsa acı hissi duyulabilir. Uygulama sonrası 5-10 dakika kadar ciltte kızarıklar görülebilir.

Tek seans'da tüylerden kurtulmak mümkünmüdür?

Uygulanan alanın sadece yüzde 20 kadar kıl kökü yakılması başka seanslarada gerek duyulması gerektiği için tek seans'da tüylerden kurtulmak mümkün değildir.

Lazer epilasyon uygulamaya karar verdiğinizde ilk önce doktor tarafından tüylenmenin nedeni araştırılmalı sonrasında doktorunuza danışarak yapılması daha sağlıklıdır.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklerin yaklaşık yüzde 35 ile 40 arası lazer epilasyon yaptırdığı araştırmalar sonucu görülmüştür. Bir çok erkekde faydası olduğu görülmüştür.

Son olarak yapılan seanslar sonrası istenmeyen kıllardan tamamen kurtulmak mümkünmü sorusuna cevap verelim.

Bilimsel araştırmalara dayanarak lazer epilasyon sonrası kıl veya tüylerden kurtulmanın mümkün olduğu açıklanmıştır fakat eğer hormonol bir rahatsızlığınız yoksa tabiki. Ayrıca sizlere önerim son teknoloji aletleri olan yerlerde lazer epilasyon yaptırınız eski cihazlarda cildinizde yanıklar ve lekeler kalıcı olabilir.

Yorumlar