HAFTA SONU DİYETİ NASIL OLMALIDIR?

Hemen hemen herkesin ortak sorunlarından biridir kilo problemi. Herkes fit olmak ister ama Türk mutfağımızın lezzetlerinden de vazgeçemezler.
HAFTA SONU DİYETİ NASIL OLMALIDIR?
Yani kısacası hem karnım doysun hem pastam dursun hesabı yaparız. Türk mutfağının hamur işlerini, pastalarını, böreklerini, tatlılarını dayanamayız yeriz fakat bunun yanında fit görünmek de isteriz.

Nasıl olacak bu? Çalışan kişilerin bazı iş ortamlarının yapacağı diyeti iş yerinde uygulayabilecek bir pozisyon olmadığından ne kadar isteseler de hafta içi diyetlerini sürdürme şansları olamayabilir. Fakat yaz mevsimi yaklaşırken herkesi bir zayıflama telaşı sarar.

Yaz kıyafetlerimizin içinde zarif ve şık durmalıyız, tatile çıkacağız tatil fotoğraflarında fit gözükmeliyiz, denize girerken portakal kabuğu görünümü olmamalı diye düşünerek bir telaşa kapılır ve en çabuk ve en hızlı şekilde kısa sürede zayıflamak isteyebilirsiniz.

Fakat diyetisyenler bu tarz şok diyetlere pek yanaşmazlar. Genelde uzun sürede aldığınız kiloları uzun süreye yayarak vermenizi ve sağlıklı zayıflamanızdan yanadırlar. Fakat uzun sürede kilo verecek kadar vaktiniz yok ise ve hafta içi de çalışma ortamınızın diyetinize müsaadesi olmaması sebebi ile sizin için tavsiye edeceğimiz tek şey hafta sonu diyetleridir.

Fakat bazı kişiler hafta içi diyetini yaparken hafta sonunun vermiş olduğu bir nedenle yiyip içmek ister dışarda eşiyle, sevdiğiyle, ailesiyle gibi. Bazıları ise de hafta içi yapamadığı diyet sebebi ile hafta sonu yediklerine dikkat eder ve kısa sürede az da olsa kilo vermek ister. Bu durum kişiden kişiye değişir elbette. Hafta sonları yapacağınız diyette sadece yediklerinizdeki bir takım listeleri değiştirerek bile istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Yemeği seven biri olarak biraz sabır lazım olacaktır tabiide. Peki hafta sonu ne yapabilirimde kilo verebilirim diye düşünüyorsanız hemen size yardımcı olalım. Aşağıda sizler için örnek bir hafta sonu diyeti listesi sunarak size fikir oluşmasında yardımcı olabiliriz belki.

Hafta Sonu Uygulanacak Diyet Listesi

SABAH= Bir kase light yoğurt (isteğe bağlı yulaf ezmesi konulabilir)

1 adet mevsim meyvesi

1 çay kaşığı bal
ÖĞLEN= Haşlanmış sebze

Yağsız tuzsuz mevsim salatası
AKŞAM= 1 adet zeytinyağlı dolma

Yağsız tuzsuz mevsim salatası

Yorumlar