Antioksidan Bitkiler Nelerdir

Antioksidan Bitkiler Hangileridir,Antioksidan Bitkiler Hakkında Bilgiler
Vücutta yağ yakımını ve karbonhidrat yıkımı arttıran maddeler, aynı zamanda egzersizin etkisini de arttırırlar. Yağ yakıcı maddelerin başında yeşil çay ve mate yaprağı gelir. Karbonhidrat ve yağ yakımınının ikisini birden sağlayan madde ise, herkesin bildiği kırmızı acı biberdir. Bu biber, pul biber şeklinde olabileceği gibi, taze olarak da tüketilebilir. Acı biber egzersizin verimini arttırır. Çünkü hem yağ yakar, hem de aynı zamanda karbonhidrat yıkımı arttırır.
Acı biberin içerisinde kapsaisin denilen ve yağ yakımı ile karbonhidrat yakımını aynı anda gerçekleştiren bir madde vardır. Son dönemde acı biberin kapsül formu da çok moda olmuştur. Ancak bu kapsüllere çok büyük paralar harcamaya gerek yoktur. Çünkü kapsaisin denilen madde zaten acı biberin kendisinde vardır. Hem taze halinde hem de pul biberde bulunur.
Acı biber etkisi
Acı biber, egzersizden en az 2 saat önce yenilmelidir. Yani egzersizden bir önceki yemeğe taze acı biber ya da pul biber eklendiği zaman, 2 saat sonra yapılan egzersizden daha fazla verim almak mümkün hale gelir.
Acı pul biberin ülser yaptığı söylentileri doğru değildir. Kişide zaten aktif bir ülser varsa, acı biberden uzak durması gerekir. Ülser olmak korkusuyla acı biberden uzak durmak hem doğru hem de bilimsel değildir.
Yeşil çayın, egzersizden yarım saat sonra enerji içeceği olarak tüketilmesinde fayda vardır. Özellikle de mate yaprağıyla harmanlanmış olarak yapılan çaydan yararlanıldığı koşullarda, egzersizden çok daha fazla verim almak mümkün olur.Sağlıklı günler.

Yorumlar