Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmelerinin bir çok nedeni vardır.Bu saç dökülmeleri herkezin canını sıkmakda olup psikolojik etki de sağlamaktadır.Aslında saç dökülmelerinin tedavisini ilk önce uzman bir hekimi tedavi olup doktorunuzun kontrolunde bir tedavi yöntemi uygulamalısınız.Bu verdiğimiz bilgiler alternatif yöntemlerdir.
Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Saç dökülmesi tedavisi için öncelikle sorunun nedeni tespit edilmelidir.
Dengeli ve sağlıklı beslenme, stresten uzak durmak yapılacak ilk iştir.Uygun tedavi için bir deri hastalıkları uzmanına danışmak yararlı olacaktır.Ayrıca, dökülen saçları saç ekimi ile geri kazanmak da mümkün olabilmektedir.Sarımsak saçları güçlendirmeye ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur.Bu etkisi nedeniyle, saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak sarımsak ve sarımsaktan yapılan çeşitli şampuan ve bakım ürünleri kullanılabilir.

Tedavisi

Saç dökülmelerinin çok etkili belirli bir tedavi şekli yoktur. Herhangi bir hastalıkla beraberse o hastalığın tedavisi kafi gelir. Kendiliğinden olan saç dökülmelerinde ise saçları kuvvetlendirici tedavi metodları faydalı olabilir.Yağlı cilde sahip olanlar, başlarını esmer potas sabunuyla yıkamaktan istifade ederler. Saç diplerini kuvvetlendirmek için başa menekşe yağı sürülerek yıkamak, sinameki yaprağını kaynatıp içmek, hatmi çiçeğini kaynatıp suyuyla saçı yıkamak, mersin yaprağı yağı, sakız yağı, ladün ağacı yağı sürmek iyi gelir. İvadne, baldırıkara, gül, biberiye, sakızağacı yaprakları kaynatılıp, bol su ile, kıl biten yerleri yıkamalıdır. Kaysum, yani koma pelin (Aurone) ve kamışkökü, labada, asaron yani çoban düdüğü, arı ve kirpi külü sürmek veya yıkamak saç dökülmesini önlemektedir. Menekşe yağının kolay yapılışı; yüz gram yağ içine iki gram menekşe esansının konulup, çalkalanmasıdır. Yağın tabii zeytinyağı olması tercih edilir.Banyodaki, kükürtlü esmer sabun veya selsun, zetion gibi selenium ihtiva eden şampuanların kullanılması da hem kepeklenmeyi, hem de saçların dökülmesini azaltır.İnşallah saçlarınız bir daha dökülmez ve rahat bir şekilde hayatınıza devam edersiniz.

Yorumlar