Hologram (Holografi) Nedir,Nasıl Yapılır

Hologram Kısaca Nedir? ve Nasıl yapılır? Hologram (Holografi) Hakkında Bilgi
Hologramın çalışma prensibi özel bir bölmeden alınan görüntünün 5 boyutlu projeksiyon yardımıyla yansıtılma işlemdir kısaca. Yani video görüntüsünün 5 boyutlu olarak yansıltılma işlemidir. Hologram görüntü oluşturulması için sistemin görüntü alma odası ve yazılımı kullanılır.
Holografi üç boyutlu lazer fotografıdır. Hologram orjinal objenin üç boyutlu gerçek kaydıdır. Derinlik ve paralaks içerdiğinden, objenin çevresini ve arkasındaki objelerin dahada derinlik içinde görülmesini sağlar.
Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan iç boyutlu kayıttır. Holografinin teknik terimi “Dalga sınırının yeniden yapılanması”dır.
Holografide uyumlu lazer ışınının pozitif teması ile dalga sınırlarını eşleştirerek kayıt yaparız. Bu üç boyutlu kayıt kırılmış bir şablon şeklinde oluşur; bir dizi çok ince çizgi veya tek merkezli daireler halindedir. Bu kırılma, ışığı bükerek lazer ışığının orjinal kaydın dalga sınırına geri gönderir. Objenin üç boyutlu görüntüsü hologram ışık olarak yapılanır.Arkadaşlar kısaca sizlere açıklamaya çalıştım dilerseniz videoyuda izleye bilirsiniz hologram gösterisi videoda yapılmaktadır aynı gerçek yani çanlı gibi muhteşem bence teknolojinin ilerlemesi diye buna derim ben.
Hologram Gösterisi İzleyin Muhteşem

Yorumlar