Hamilelikte Oluşan Çatlaklar Nasıl Giderilir

Hamilelik Çatlakları Tedavisi Nasıl Yapılır

Hamilelik çatlakları normal dir hamilelik döneminde doğal olarak vücudun gerilmesi değişmesi bebek büyüdükce doğal olarak çatlaklar görülür. Çatlaklar yüzde yüz kaybolmasada Belirginliği kaybola bilir sakın canınızı sıkmayın doğal olan bir durumdur.
Hamilelikte meydana gelen çatlaklar, kadınların %80′inde görülebilmektedir. Hamileliğin neden olduğu çatlakların önlenebilmesi için, hamilelik öncesinde tedbir alınması, ve cildin elastikiyetinin, hamilelik öncesinde kazandırılmış olması gerekmektedir. Hamilelik öncesinde cilde elastikiyet kazandırılması amacı ile dikkat edilmesi gereken noktalar, dengeli beslenme, nemlendirici kremler ve bol miktarda sıvı tüketimidir.
E vitamini içeriği olan; ve kolajen barındıran kremler de, hamilelikte meydana gelen çatlaklar için önlem olabilmektedir. Hamilelik sırasında meydana gelen çatlakların hamilelik sonrasında ise sıkılaştırıcı kremler; ve tedavi yöntemleri ile yok edilebilmesi mümkündür.

Hamilelikte Oluşan Çatlaklar Nasıl Giderilir

Hamilelik çatlakları genelde kalıcı olur piyasadaki çoğu merhem şu bu işe yaramamaktadır. Bu yöntemlerle biraz olsun çatlakları yok edebiliriz video da geniş bilgiler verilmekte izlemenizi tavsiye ederim.
Hamilelik öncesinde düzenli ve bol miktarda sıvı alınması, hamileliğin ilk günlerinde karın ve bacaklara sürülecek olan doktor tarafından tavsiye edilen kremler ile masaj yapılması, çatlakları tamamen önleyemese de, çatlakların büyümesini ve gelişmesini bir nebze olsun yavaşlatmaktadır. Ayrıca hamilelik süresince sıcak su ile duş almamaya dikkat etmeleri gerekmektedir.
Ilık su ile duş almak ve küçük dairesel hareketler ile karın bölgesine masaj yaparak ta çatlakları azaltabilirsiniz. Hatta mümkünse ılık ve bazen de soğuk su ile duş almak deri de şok etkisi yapmakta ve deriyi güçlendirmektedir. Unutulmamalıdır ki çatlakların oluşmasını önlemek, oluşan çatlakları yok etmekten çok daha zahmetsiz ve daha kolaydır.

Özellikle hamilelik döneminde vücudun hızla büyüyen bölgelerini cilt bakım kremleriyle beslemek hem cildi dinlendirir, hem de çatlakların oluşmasını engellemede yardımcı olur.
Çatlakların oluştuğu bölgelerde cildi germeye yönelik tedavi ve bakımlar da çizgilerin belirginliğini kaybetmelerinde yardımcı olur. hamilelikten sonraki dönemde çatlak ve sarkmalarımızın bizi üzmesini istemiyorsak bazı önlemler almamız gerekecek.
Cildinizi her gün vücut kremiyle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek, hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır. Bol bol su tüketerek cildin ihtiyaç duyduğu suyu vermeliyiz.
A, E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenmeliyiz. Hamilelik dönemi boyunca, kilonuzu doktorunuzun önerdiği sınırlar içinde tutmaya çalışın.

Uzmanlar, badem ve bebe yağını çatlak tedavisi için uygun görmektedirler. Yeni oluşmuş çatlaklara kökten çözüm bulan bu doğal karışımlar, bebeğe ve anneye herhangi bir yan etkisi bulunmadığından hamilelik esnasında kullanılmasında sakınca görülmemektedir. Derin olan çatlaklarının görünümünü azaltmak için birçok karışım vardır. Ve bu karışımlar tamamen bitkisel maddelerden meydana geldiği için tahriş ve tüylenme gibi sorunlara neden olmuyor. Dermatologların önerdiği kremler ise çatlakların görünümü aza indirmektedir. Eğer çatlaklar pembe renkte ise çözümü daha kolay ve iyileşmesi daha kısa sürede olacaktır. Gebelik evrelerinde karın ve basen bölgesine nemlendirici kremler kullanımı, selülit ve çatlak riskini aza indiriyor ve oluşan çatlakların görünümünü azaltıyor.
Eczane ve dermatologlar tarafından önerilen kürleri düzenli olarak kullandığınızda bu soruna çözüm bulanbilirsiniz. Hakiki zeytinyağı, kakao, kayısı, buğday ve çörekotu yağları da önerilmektedir. Ve çözüm bulmak isteyenler için önerilen en iddialı tavsiye lazer tedavidir. %100 derman olan bu sistem günümüzde çok uygun fiyatlar yapılmaktadır.Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle.

Çatlaklar için bitkisel çözüm

Kollarınızda ve karın bölgenizde doğum sonrası çok derin çatlaklar oluşabilir. Bu durum psikolojinizi bozmaya başladı. Ne yapmalıyım diyorsanız? i lk olarak yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinin toparlanmasını sağlamalısınız.
Önce işe kese yaparak başlamanız gerekiyor. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha hızlı emilir.
Malzemeler:
20 gr. kakao yağı,
20 gr. badem yağı
20 gr. kayısı yağı ,
20 gr. gliserin;
10 gr. keten yağı,
10 gr. saf zeytin yağı,
10 gr. çörek otu yağı,
10 gr. kantaron yağı
Uygulama: Malzemeleri karıştırın.Kese yaptıktan sonra hazırladığınız bu karışımı sorunlu bölgelerinize sürün. Bu uygulamayı her gün tekrarlayın

Bu videoyu kesinlikle izleyin,Hamilelik Çatlakları Nasıl Geçer ve Tedavi Nasıl Edilir

Yorumlar