Salı, Nisan 15, 2014

Diş Çektirmek Canımı Acıtırmı?

20 Lik Dişimi çektireceğim canım acır mı? Diş Çektirmekten Korkanlar Bu Yaşadığım Olayı Okusun Tamamen Yaşadığım Olaydır. Hiç diş çektirmedim,diş hekimine gitmekten korkuyormusunuz.diş çekimi çokmu zor,acı hissediliyor mu diye düşünüyorsanız ben de aynı durumu yaşadım.Sizlerinde benimgibi boş yere korkmanızı istemiyorum. Sizlere faydam dokunsun istiyorum bu yüzden de yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Diş ağrısı başka ağrılara benzemez çeken bilir derlerya. Dişim çürümüştü çok ağrıyordu fakat korkudan doktora gidip bir türlü dişimi çektiremiyordum..
Bir keresinde dişim çok ağrıdı o ağrıyı halen de unutamıyorum. En basiti su içerken dişim fena sızlıyordu nasıl içtiğimi bile bilmiyorum su içmeye bile hasret kalmıştım.En sonunda cesaretimi topladım bi kaç arkadaşın gazınada geldim tabiki karar verdim dişimi çektirmeye diş hekimine gittim muane masasına yattım yatmasına ama korkuyorum korktuğumuda belli etmiyorum tabiki doktora saçma sapan sorular soruyordum.

Bu diş 20 lik dişti neyse doktor dişiniz çekilecek dediğinde yattık birkere masaya artık ne olacaksa olsun dedim.Sağdece damağıma morfin iğnesi vurunca biraz acıdı korktuğum kadar değilmiş 10-15 dakika gibi bekledim çağırdı yanına tekrar muayene masasına yattım. Ben kendimi öyle sıkıyorumki sanki cellada kellemi vermişim beni kesecek gibi korkuyorum. Doktor dişi çekmiş bana hadi kalk bitti dediğinde ben dişimi gerçekten çektinmi diye sordum dişi gösterince ya ben korkudan dişimi çektirmiyordum dedim.3 ay sonra dişimin bir tanesi daha aynı şekilde çürümüştü ağrı yapıyordu hemen doktora gittim rahat rahat dişi çektirdim. İlkinde çok korkuyordum gitmiyordum 2 incisindede koşa koşa gittim.Anlıcanız diş çektirmek çok basit bir olaydır. Sizde korkuyorsanız eğer dişinizi çektirmeye o acıyı boş yere çekmeyin hemen gidin çektirin. Hiç acımıcak size garanti veriyorum.

1 yorum: