Diş Çektirmek Canımı Acıtırmı?

20 Lik Dişimi çektireceğim canım acır mı? Diş Çektirmekten Korkanlar Bu Yaşadığım Olayı Okusun Tamamen Yaşadığım Olaydır. Hiç diş çektirmedim,diş hekimine gitmekten korkuyormusunuz.diş çekimi çokmu zor,acı hissediliyor mu diye düşünüyorsanız ben de aynı durumu yaşadım.Sizlerinde benimgibi boş yere korkmanızı istemiyorum.
Diş Çektirmek Canımı Acıtırmı?
Sizlere faydam dokunsun istiyorum bu yüzden de yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Diş ağrısı başka ağrılara benzemez çeken bilir derlerya. Dişim çürümüştü çok ağrıyordu fakat korkudan doktora gidip bir türlü dişimi çektiremiyordum..

Diş Çektirmek Canımı Acıtırmı?

Bir keresinde dişim çok ağrıdı o ağrıyı halen de unutamıyorum. En basiti su içerken dişim fena sızlıyordu nasıl içtiğimi bile bilmiyorum su içmeye bile hasret kalmıştım.En sonunda cesaretimi topladım bi kaç arkadaşın gazınada geldim tabiki karar verdim dişimi çektirmeye diş hekimine gittim muane masasına yattım yatmasına ama korkuyorum korktuğumuda belli etmiyorum tabiki doktora saçma sapan sorular soruyordum. 

Bu diş 20 lik dişti neyse doktor dişiniz çekilecek dediğinde yattık birkere masaya artık ne olacaksa olsun dedim.Sağdece damağıma morfin iğnesi vurunca biraz acıdı korktuğum kadar değilmiş 10-15 dakika gibi bekledim çağırdı yanına tekrar muayene masasına yattım.

Ben kendimi öyle sıkıyorumki sanki cellada kellemi vermişim beni kesecek gibi korkuyorum. Doktor dişi çekmiş bana hadi kalk bitti dediğinde ben dişimi gerçekten çektinmi diye sordum dişi gösterince ya ben korkudan dişimi çektirmiyordum dedim.3 ay sonra dişimin bir tanesi daha aynı şekilde çürümüştü ağrı yapıyordu hemen doktora gittim rahat rahat dişi çektirdim. İlkinde çok korkuyordum gitmiyordum 2 incisindede koşa koşa gittim. Anlayacağınız diş çektirmek çok basit bir olaydır. Sizde korkuyorsanız eğer dişinizi çektirmeye o acıyı boş yere çekmeyin hemen gidin çektirin. Hiç acımayacak size garanti veriyorum.

Özellikle küçük çocuklar diş çektirmekten çok korkarlar. Anne ve babalar çocuklarına diş çektirmenin canını acıtmayacağını anlatmalıdır. Eğer çocuğunuz çok küçükse o na yapacak bişey yok ne kadar anlatırsanız anlatın anlamaz fakat belli bir yaşa geldiğinde çürük dişlerinin çekilmesini kendisi isteyecektir.

Çocuğunuzu diş çektirmiyor diye de aşırı sıkmayınız adı üstünde çocuk korkması normaldir. Her çocuk diş çektirmekten korkar belli bir yaşa geldiğinde ise diş ağrısıyla baş edemediği için ne olursa olsun çürük dişten kurtulmak için çektirecektir dişini.

Yorumlar

Yorum Gönder