Aç Karna Yenmemesi Gereken Meyve ve Sebzeler

Sağlığımız açısından sabahları bu besinleri yememeliyiz.Diyetisyenlere göre sabahları aç karna yenmemesi gereken meyve ve sebzeler.Bu yiyeceklerin neden sabah aç karna yenmeyeceğini hakkında diyetisyenlerin açıklaması şunlardır;
Muzlu yoğurt;Bazı diyetisyenler sabahları muzlu yoğurt yemenin kardiyovasküler rahatsızlıklara sebebiyet verebileceğini öne sürüyor. Ayrıca aç karna tüketildiğinde yoğurt faydalarını kısmen kaybediyor. Yoğurdu yatmadan hemen önce veya yemeklerden 2 saat sonra yemenin daha doğru olduğu savunuluyor.
Portakal;Aç karna tüketildiğinde portakal gastrit veya alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
Hurma ve domates;Hurma ve domates aç karna tüketildiğinde mideyi rahatsız ediyor.
Asitli içecekler;Günlük yaşantımızda da sınırlamamız gereken asitli içecekleri sabah içmekten kaçınmalıyız. Pankreas gereken insülin seviyesini ölçemeyeceğinden kan şekerinde ani bir artış görülebilir ve asit-baz dengesi bozulabilir.
Hurma konusunda ben diyetisyenlere katılmıyorum.Peygamber Efendimiz s.a.v. in neredeyse bütün günler aç kaldığını herkez biliyor.Efendimiz hurmayı çok yemiştir.Zararlı olsa yemezdi bence  yani geneldede aç karnına yediğine göre hurmanın ne kadar faydalı bir meyve olduğunuda biliyoruz.

Yorumlar