Halsizliğe İyi Gelen Karışımlar

Halsizliğe İyi Gelen Besinler

Halsiz,yargun ve bitkin kalıyorsanız bu yöntemler idealdir.
Halsizliğe İyi Gelen Gıdalar
Elma sirkesi
*Stres ve yorgunluğa elma sirkesi iyi gelir. Bir litre suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi koyun. 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve yatmadan önce bu karışımdan 2 kaşık için. Sabah daha zinde uyanacaksınız. Yüksek oranda lif içeren muz, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yorgun hissettiğinizde muz yerseniz kısa sürede kendinizi iyi hissedersiniz.
*Stres azaltıcı bir besin olan turp, günde 2 kez tüketilmeli. Akşamları yenecek bir turp gerginliği alır, uykunuzu düzenler ve ertesine güne zinde uyanmanızı sağlar. A, C ve K vitaminini zengini maydanoz pek çok soruna karşı etkilidir. Enerji kaynağdır. Günde 1 bardak maydanoz çayı enerjinizi artırır. 10 yaprak maydanozu demlikte kaynatın, 10 dakika bekledikten sonra balla tatlandırarak için.
*Çiğ yeşil biber, içerdiği C vitamini ile enerji verir. Yeşil biberi sofradan eksik etmeyin. Yeşil çayın içeriğindeki antioksidanlar vücudun enerji için yağları daha efektif yakmasını sağlar, enerjik hissettirir. Günde 2 bardak yeşil çay içebilirsiniz. Magnezyum almaya dikkat edin. Sebzelerde, fındıkta ve tahıllı ekmeklerde bulunan bu vitamin size zindelik kazandıracaktır.
*Enerjik olmak için güne iyi bir kahvaltıyla başlayın. Kahvaltıda bal ve pekmezi eksik etmeyin. Bal, fındık ve cevizle hazırlayacağınız karışımı sabahları iki kaşık yiyebilirsiniz. Bu karışım güne zinde başlamak isteyenler için oldukça ideal. Ancak fazla şekerli yiyecekler ve peynir aside sebep olur, enerjiyi de emer.

Yorumlar