Kezzap Nedir ve İnsanlar Üzerinde Etkileri Nelerdir

Kezzap Nedir: Kezzap bir dönem Yeşilçam filmlerine konu olmuş ve o dönemin filmlerinde rol icabı sıkça kullanılmış bir asit türüdür. Kezzap aslında nitrik asittir ve son derece tehlikeli bir yapısı vardır. İnsan vücudu ile direkt olarak temas ettiğinde oldukça büyük hasarlar verir.
Kezzap Nedir ve İnsanlar Üzerinde Etkileri
Organik kirlerin temizlenmesi konusunda oldukça etkili bir çözüm olan kezzap, yakıcı olması nedeniyle insan vücudu ile teması halinde ise birçok kötü sonuca neden olabilir. Kezzap diğer bir takım maddeler ile karıştırıldığında ise farklı zarar verici alanlarda, kötü niyetlerle ve bu niyetlerin gerçekleşmesi konusunda son derece etkili bir şekilde kullanılabilir.

Kezzap ile İnsan Vücudunun Teması

Kezzap ile insan vücudunun temas etmesi, oldukça tehlikeli ve ciddi bir durumdur. Kezzap ile temas eden bir insan vücudu, büyük hasarlar görebilmekte ve bölgeye göre de çeşitli organlara zarar gelebilmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde ise birçok kezzap saldırısı gerçekleşerek, gündeme bomba gibi oturmuştur.

En ünlü örneklerden biri olarak, ünlü arabesk sanatçısı Bergen’in kocası tarafından uğradığı kezzaplı saldırı, dönemin en çok konuşulan kezzap olaylarından biri olmuştur.

Bir diğer örnekte ise kebapçıda yeğenine kezzap ile saldıran bir kişi, 3 yaşında olan çocuğun gözlerinin büyük hasar görmesine ve yüzünün önemli bölgelerinin yanmasına neden olmuştur. Kezzap yakıcı bir potansiyele sahip olması nedeniyle insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Bu nedenle temas ettiğiniz anda ise ilk tedavi olarak yıkamanız ve ardından hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önemle rica olunur.

Kezzabın Kimyasal Yapısı

Yakıcı özelliği nedeniyle birçok insanın adını duyduğundan bile ürktüğü bir madde olan kezzap, kimyasal yapısı açısından oldukça tehlikeli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Bileşiminde üç oksijen, bir hidrojen ve bir azot bulunduran, kezzap bu nedenle yapı bakımından en tehlikeli maddelerden biri olarak bilinmektedir.

Yorumlar