Diş Ağrısı Nasıl Geçer?Evde Diş Ağrısı Tedavisi

Bitkisel Yöntemlerle Diş Ağrısına Alınacak İlk Önlem;

Dişimiz aniden ağrımaya başladı ne yapmalıyız herkezin evinde bulununan doğal bitkilerle diş ağrısını geçici gidermek için bu yöntemleri uygulaya bilirsiniz.

Doğal Diş Ağrısı Giderme Çözümleri

Ağrıyan dişinizi bir diş sarımsak ile ovunuz.
Ya da maydanoz çiğneyiniz.
Bir yöntemde karanfil çiğnemek ya da kuru çayı dövüp tütün gibi siğara kağıdına sararak içmekte diş ağrısına iyi gelir yanlız içinize çekmeyiniz.
Eczanelerden temin edilebilir. Kullanılışı ile ilgili bilgileri iyi okuyup dikkatli uygulayın (çünkü fazla yutulması zehirlenmeye yol açabilir), ve sadece diş üzerine uygulayın, diş etine değil. Yoksa yanan dişetleri diş ağrınızı bastırabilir. Ve unutmayın, karanfil yağı diş ağrısı problemini temelli çözmez, sadece sinirleri geçici olarak uyuşturur.
Diş Ağrısı
Eğer diş ağrısı ile şişkinlik oluştuysa buraya yanağınızın dışından soğuk kompres uygulayabilirsiniz.
Ağızda bir buz parçası veya soğuk su tutmak ağrıyı hafifletebilir. Fakat bu dişinizin hassasiyetini artırıyorsa uygulamayın.
Kafanızı dik tutun. Bölgeye basıncın az olması zonklama tipi ağrıyı azaltabilir.
Ilık su ile ağzınızı çalkalayıp ağrıya sebep olan veya artıran yiyecek kalıntılarını çıkartabilirsiniz. Dişetine sıkışmış bir yiyecek parçası hasarlı diş pulpası kadar acı verebilir. Bir su bardağı ılık suya bir çay kaşığı tuz koyup karıştırdıktan sonra ağzınızı çalkalayıp tükürün.
Bu da sıkışmış olan yiyecek kalıntılarını temizleyebilir. Sıkışmış parçayı diş fırçası ile de çıkartabilirsiniz fakat dikkatli olun.
Sıcak, soğuk ve şekerlilere dikkat edin. Bu yiyecekler hassas bir durumu daha şiddetli bir hale getirebilirler.
Eğer diş nefes alıp vermede havaya karşı hassas ise bir parça sargı bezi/tül ile veya eczanelerde bulunabilen diş mumu ile veya bir parça (ağrının olmadığı tarafta) çiğnenmiş şekersiz sakız ile dişçiye gidene kadar kapatabilirsiniz.
Bu yöntemler tabikide diş ağrısını tamamen ortadan kaldırmaz bunun için diş hekimine gitmeniz ve tedavi olmanız gerekmektedir.Diş hekiminizin sizlere verdiği tedaviyi uygulamalısınız bunlar diş ağrılarına geçici çözümlerdir. 

Hiç yorum yok