Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Dünyada bazı bölgeler halen keşfedilmeyi beklemekte ve bir çok yer sırlarla dolu gizemini sürdürmektedir. Bermuda şeytan üçgeni çok duyulan hatta toplumda normal yaşamda dahi adından bahsedilen sırlarla dolu hatta lanetli bölge olarak da efsaneleşmiş bir çok filme konu olmuş bir yerdir.
Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı
Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucu bermuda şeytan üçgeni denilen bölgenin sırrı çözülmüştür.

İlk olarak kısaca bermuda şeytan üçgeni nerede anlatalım. Miami ve Puerto Rico Adaları'nın sınırları içerisinde bulunmakta ve Atlantik Okyonusuda 500.000 mil karelik alanı kaplamaktadır. Bu bölgeye kuş bakışı bakıldığında ortya üç gen şeklinde çıkmaktadır.

Bermuda şeytan üçgenin sırrı nedir

Eskiden doğa üstü kötü güçlerin bermuda denilen bölgeyi sahiplenerek hakim oldukları sanılarak esrarengiz olayların açıklaması yapılamamaktaydı nedeni ise o bölgeden geçen gemi ve uçakların enkazları bulunmuş ve kötü güçlerin hakim bölgesi ilan edilerek efsanesi yıllarca devam etmişti.

Eskiden bilim adamları bu olayların neden kaynaklandığını bilimsel olarak bir türlü çözememiş lanetli bölge olarak adlandırmışlardır. 

Yapılan son araştırmalar sonucu bermuda şeytan üçgeni denilen bölgenin sırrı çözülmüştür. Kötü güçlerin hakim sağladığı denilen bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözüldü lanetli bölge olmadığı kanıtlanmış oldu. Okyanus tabanında bulunan doğal gaz'ın yükselmesi sonucu bu olayların gerçekleştiği ortaya çıkmıştır. Gördüğünüz gibi doğalgazdan kaynaklanan bölge teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkarak bir efsane daha kapanmıştır.

Şimdi sizlere bermuda şeytan üçgeninden geçen gemi ve uçakların neden okyanusun dibine gömüldüğünü bilimsel olarak anlatacağım.

Okyanus tabanının ısınması sonucu doğal gaz eriyerek sudan hafif ve tebeşirimsi hal alır su yüzeyine yükselir. Su yüzeyine yükselen gaz ortaya girdap oluşturur ve ordan geçen ne varsa içine çeker. Gazların kaldırma kuvvetinin az olması gemilerin okyanusun dibine gömülmesine neden olur.

Peki uçakalar nasıl düşmektedir onuda anlatalım okyanustan yükselen gaz yukarı çıkar ve girdap kapanır fakat yukarı yükselen gaz uçakların motorunu durdurması sonucu uçaklar düşer bu durumda okyanusun dibini boylayarak ortya enkazlar çıkar.

Yani kısacası lanetli bölge olarak bilinen bermuda şeytan üçgeni sırrı okyanusun dibinden çıkan doğal gazdan meydana gelmiştir. Girdap ve enkazların doğal gazdan kaynaklandığı bilim adamları tarafından açıklanmıştır.

Yorumlar