Kürdan Kullanmanın Dişlere Bir Zararı Var Mıdır?

Kürdan Kullanmak Faydalımıdır? Yoksa Zararlımıdır?
Günlük hayatta kürdan bu zamanda yemekten sonra olmazsa olmazımız haline gelmiş bakalım kürdan faydalımıdır,zararlımıdır dişlerimiz için?
Kürdan çok az kullanılması gereken bir araçtır. Kürdanı devamlı kullanmak zorunda kalıyorsak eğer demekki dişlerimizin arasında bir sorun var.iki dişin arasında olması gerekenden çok daha büyük bir aralık varsa o arada bir çürük var ozaman. Kürdanı sürekli kullandığımızda mutlaka diş etlerimize zarar verecektir.Yada dişlerimizi kurcalarken arasında kırılıp kalan bir kürdan parçası diş etimizin iltihaplanmasına neden olur. Eğer kürdanı sürekli kullanma gereği duyuyorsak mutlaka bir diş hekimine gitmeliyiz.

Flor Emdirilmiş Kürdanlar;
Üzerinde flor emdirilmiş kürdanlar vardır. Bu kürdanların kullanımı belki o bölgeye biraz flor salınımı sağlayarak faydalı olabilir. Kürdanlar üçgen biçimindeki diş aralarına kolay bir şekilde girebilsin diye üçgen şeklinde yapılmışlardır. Bu şekildeki kürdanlar kullanım için daha uygundur.
Normal tahta kürdanlar veya (vb)kürdan tiplerini kullanmayın dişlerimizin arasına soktukca dişlerin arasını açıyor ve dişlerimizin arası daha çok boşalıyor.Mesela devamlı dişlerine kürdanla kurcalayan birisi kendimizden yola çıkalım.

Benim dişlerim daha sağlıklıydı ama nezaman kurdan kullanmaya başladım ve ozaman süresinden itibaren benim dişlerimin arası daha çok dolmaya başladı ve dişlerimin arası dahada açıldı yani kısaca özetlemek gerekirse kesinlikle kürdan kullanmak zararlı kürdan kullanmadan önce diş hekimine başvurmanızda fayda var sağluıklı dişler dileğiyle.

Yorumlar