Görünen evren nedir

Bu konumuzda sizlere görünen evren nedir açıklayacağım günümüz teknolojisi gelişmesine rağmen son teknoloji aletlerle evrenin en fazla görünen 13.7 milyar ışık yılı yarı çaplı olduğu hesaplanmaktadır.
Görünen evren
Günümüzde kullanılan teleskoplar daha da geliştirildiğindeevrenin sınırlarıda genişleyebilir. Işık yılı bildiğiniz gibi ışığın yayılma hızıdır yani bu kadar hızlı yayılan ışık görünen evrenin sonuna 13.7 milyar ışık yılında ancak sona ulaşıyor.

Yanlış anlamayın evrenin sonu yoktur sadece şu anki teknolojiyle ulaştığı sona demek istedim. Işık hızı saniyede 300 bin km hıza ulaşmaktadır.

Görünen evren nedir, ne demektir

Aslında konu başlığının cevabı çok kısa ve başlıkta cevapta yatıyor evrenin görülebilen kısmına görünen evren deniyor yani arkadaşlar teknoloji gelişirse 13.7 milyar ışık yılı 16-18 gibi ışık yıllarına çıkabilir kim bilir belkide daha fazla olur. Evern sonsuzdur biz sadece bize görünmesi gerektiği kadarını görmekteyiz.

Sizler okuyup birer bilim adamı olduğunuzda geliştirmiş olduğunuz teknolojiler sayesinde bizlerde bilgilenmiş olacağız. Mutlaka okuyun birer bilim insanı olun şuanki bilim adamlarının yaptığı araştırmada güneşin ışığı dünyaya 8 dakikada ulaştığı söylenmekte güneş dünyaya çok yakın gözüküyor fakat ışınlar 8 dakikada dünyaya ulaşıyorsa demekki çok uzak.

Evren sadece dünya değil uzayda evrenin içinde ve halen bir çok yıldız ve gezegenler keşfedilmemiştir nedenide günümüzdeki teknoloji ancak bunları görmemize yetiyor umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Sevgili öğrenciler tekrar hatırlatma gereği duyduğum okulda başarılı bir öğrenci olmak için derslere çalışmanız gerekir derslere çalışırken ödevim bitsin diye değil dersleri severek yaparsanız mutlaka başarı gelecektir.

Yorumlar