SEDEF HASTALIĞI TEDAVİSİ İBRAHİM SARAÇOĞLU SEDEF HASTALIĞI KÜRÜ

Bahsi geçen kürlere geçmeden önce sedef hastalığı hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.Sedef hastalığı deride kırmızı renkli zemin üzerinde sedefi beyaz renkli kepeklenmelere sebep olan döküntülerle vücudumuzda görülen bir hastalıktır.

Sedef hastalığı çeşitli sebeplerden ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığın oluşmasında en büyük neden strestir.Bugün ki yazımda birçok kişi için ciddi sıkıntılara neden olan sedef hastalığının alternatif tıp alanında çalışmalar yapan İbrahim SARAÇOĞLU’nun yaptığı kürden yararlanarak hastalığın seyrine etki edebilirsiniz.
SEDEF HASTALIĞI TEDAVİSİ İBRAHİM SARAÇOĞLU SEDEF HASTALIĞI KÜRÜ
Saraçoğlu kürü uygulamadan önce sedef hastalarının sakin ve stresden uzak huzurlu bir hayat sürmelerinin  bununla birlikte doğru beslenmenin de çok önemli olduğunu belirtmektedir.
İbrahim Saraçoğlu sedef hastalığı kaşıntı için kürü: Sedef hastalarının en büyük sıkıntıları vücutlarında oluşan kaşıntıdır.Bu kaşıntı zaman zaman dayanılmaz olmaktadır. Bunun için Saraçoğlu çekirdekli kuru üzüme başvurmaktadır. Bunun için,

On, on beş adet  çekirdekli siyah üzümü havanda iyice dövmeniz gerekmektedir. Bu işlemi üzümlerin çekirdekleri tamamen çatlayıp kırılıncaya kadar yapmanız gerekiyor. Yaptığınız bu kürü hasta olan kişinin günde en az iki kez tüketmeleri gerekiyor.Bu sayede sedef hastalığının yarattığı kaşıntı önemli oranda düşüş gösterecektir.

Fakat sedef hastalığı olmakla birlikte aynı zamanda diabet hastası olan kişiler bu kürü yaparken dikkatli olmaları gerekmektedir.Çünkü üzümdeki şeker diyabet hastalarının şekerinin yükselmesine neden olabilir.Bu nedenle diabet hastaları bu kürü uygulamak isterlerse sadece üzümün çekirdeğinden yararlanabilirler.Bunun için 20-25 adet çekirdeği yine aynı şekilde ezip tüketerek uygulayabilirler.
Sedef hastalığı iyileştirme kürü : İbrahim SARAÇOĞLU sedef hastalığının iyileşmesi için lavanta çayına ve çörek otlu kürün uygulanmasının yarar sağlayacağını söylemektedir.

Bu kürlerin nasıl yapıldığına gelecek olursak;

Lavanta çayı: Lavanta çayı yapmak için 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı lavantayı ekleyip on dakika kadar kaynatıyoruz. Bu hazırladığınız çayı akşam yatmadan önce tüketebilirsiniz. Bu çay hem  sedef hastalığına iyi gelecek  hem de bu sayede rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Fakat bu çayı bir ay kadar içtikten sonra, ara verip bir ay boyunca  karabaş otu ile hazırladığınız çayı içmelisiniz.

Çörek otlu kür: Bu kür için üç çay kaşığı kadar  çörek otunu güzelce havanda eziyoruz. Ezdiğiniz çörek otunu bir yemek kaşığı yoğurtla karıştırıp sabah akşam tüketiyoruz. Bu kür eğer düzenli olarak kullanılırsa hastalığın üzerindeki olumlu etkisi en kısa sürede gözlenecektir.

Sedef hastalığı için İbrahim SARAÇOĞLU’nun hazırladığı bu kürleri düzenli kullanmak hastalıktan büyük ölçüde kurtulmanızı sağlar.Ayrıca domates,acı baharatlar,portakal veya greyfurt suyu ve turşu gibi yiyecekler sedef hastalığının şikayetlerini arttırdığı için bu yiyeceklerden uzak durmalarında fayda vardır.Ayrıca mümkün mertebe stressiz hayat da sedef hastaları için çok önemlidir.

Yorumlar