Pastel boya nasıl yapılır?

Pastel boya yapmak incelik ister her işte olduğu gibi. Özel yapılmış pastel boya yapımı için kullanılan kağıtla yapılması gerekir.
Pastel boya
Arkadaşlar dediğim gibi her işte başarıya ulaşmanın yolu önce istemek ve severek yapmaktan geçer. Seçeceğiniz boya ve kağıt kaliteli olması gerekir kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa yapacağınız pastel boya da o kadar güzel olur.

Pastel boya nasıl yapılır

İlk önce çalışmaya karalama yöntemiyle başlanmalı ve malzemeler çok önemli pastel boyama yapmak için özel hazırlanan kağıtlar kullanılması gerekir.
Pastel boya tekniği farklı olduğu için normal kalemle yazı yazmaya benzemez boya kalemi normal kalem tutar gibi tutulmaz çizdiğiniz resme göre tutulmalıdır. Mesela gökyüzü resmi yaparken yatay tutularak sağa ve sola hareket ettirilerek boyama yapılır.
Yani anlayacağınız boyama yaptığınız resme göre tutuş şekli değişir. Bir örnek daha verelim yaprak resmi yaparken kağıda 1-2 cm uzaklıktan çivi çakar gibi boya yapılır.

Boyama yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise açele etmemektir kendinizi yapacağınız resme yoğunlaştırarak yavaş ve dikkatli haraket etmektir.

Arkadaşlar önemli olan sizin inceliğiniz ve boyama yapma yeteneğini geliştirmenizdir çoğu kişi bazen bir şeyler yapamayınca kısa sürede pes eder değilmi aslında pes etmemek gerekir zamanla işin tekniklerini öğreneceksiniz.

Yorumlar