Alan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Evet değerli okurlar yine güzel bir yazıyla karşınızdayız bu yazımda sizlere alan diyeti nedir ve nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalışacağım. Aslında alan diyeti sağlıklı beslenme şekli amacı ise fazla kiloları verme, kişinin ideal kilosuna kavuşması ve verdiği kiloları geri almaması gibi verdiği kiloda sabit kalmasıdır alan diyetinin yapılış prensibi bu şekildedir. Dr. Barry Spears tarafından geliştirilmiş özel beslenme programıdır. Diğer diyetlerde prensip fazla kilolardan kurtulmaktır verilen kiloları geri almadan koruma pragramı kişiye bağlıdır alan diyeti ise formda kalmak için geliştirilen beslenme prağramıdır şöyle düşüne biliriz kilo verdiniz ideal kilonuza kavuştunuz artık verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsunuz ve ideal kilonuzu korumak istiyorsunuz bu düşünceye uygun olan diyet programı alan diyetidir.
Alan diyeti nedir?
Uzmanlar tarafından özenle hazırlanan alan diyeti popiler ve en iyi diyet listesinde 8 sırada yer almaktadır. Sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok yerinde ilgi görmektedir yani dünyaca ünlü diyebiliriz.


Peki alan diyeti nasıl yapılır

''Alan diyetindeki her öğününde bir porsiyon ete, etin iki katı iyi zeytinyağı ve karbonhidrata, fındık, ceviz benzeri gıdaları tüketmek gerekiyor. Dr. Baryy Spears tarafından uygulanmış ve bir çok kişi tarafından denenip onaylanmış olan Alan diyetinde günlük  besin tüketiminde %40 karbonhidrata, %30 protine, %30 yağa yer verilmekte. Rafine edilmemiş karbonhidratlar ve yağların tüketimi odaklı ilerleyen Alan diyetinde, işlenmiş ürünler değil karbonhidratlara olan ihtiyaç mevye ve liften zengin sebzeler ile destekleniyor. Alan diyetini diğer diyetlerden ve beslenme prensiplerinden ayıran özellik kalori miktarının azaltılmaması ve besinlerin doğru bölünmesi''.
Eğer sizde kilo vermek istiyor ve ideal kilonuza kavuştuktan sonra fit kalmak istiyorum tekrar kilo almak istemiyor diyorsanız denemeniz gereken bir diyet seçeneği olabilir. Sizlere birde bir kaç öneride bulunmak isterim kesinlikle bilmediğiniz ve şok diyet denen hızlı kilo verdiren diyet türlerinden kaçının çünkü hızlı kilo vermek vücudun dengesini bozduğu gibi ortaya başka sağlık sorunlarıda çıkarabilir mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekli olduğunu unutmayınız.

Hiç yorum yok

İlgili Yazılar