Vazelinin faydaları ve zararları nelerdir

Genelde çoğu kişi vazelin kullanmaktadır adı hiç yabancı gelmiyor özelliklede kuruyan ellere sürüldüğünü herkez bilir. Kurumuş ve çatlamış ellere vazelin sürüldüğünde ellerin yumuşamasını sağlamakta tabikide bunu sizde biliyorsunuz.
Evet vazelin deyipte geçmeyin kullanım alanı oldukca çok hazırlamış olduğum bu yazımda sizlere vazelinin faydalarından ve zararlarından kısaca bahsedeceğim ayrıca cilt bakımı, kirpik bakımı için nasıl kullanıldığını anlatacağım.
Vazelinin faydaları

Vazelin faydaları ve zararları nelerdir

Özellikle kuru cilde sahip kişiler cildin nemlenmesi için vazelin kullanabilir. Gece yatmadan önce göz altına vazelin sürülmesi cilt kırışıklıklarına iyi gelmektedir.
Kirpiklerin canlı ve parlak görünümlü olması için pamuklu çubuğa vazelin sürerek kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
Kaşları şekillendirmek içinde vazelin kullanabilirsiniz
Parfüm kullananlar için kullandığınız parfümün kalıcı olması için yine vazelin kullanabilirsiniz nasılmı parfüm sıkmadan önce vazelin sürerek iyice yedirin sonra parfümü sıkın parfümün kalıcı olması için vazelini parfümü sıkacağınız yerlere sürmelisiniz.

Pişik veya isilik için vazelin sürebilirsiniz bebeklerde pişik sorunu sık rastlandığı için bebeğiniz pişik olduğunda pişik kremide yoksa vazelin sürerek pişik olan bölgenin rahatlaması ve bebeğin huysuzluğunu giderebilirsiniz.
Saçlar içinde ideal bakım ürünüdür elektrikli saçlara sürülürse saçların elektriğini alır.
Dirseklere sürebilirsiniz dirseklerde çatlamalar çok oluştuğu için vazelin yumşatıcı görevi yapar.
Vazelinin zararı yoktur sadece yüze sürüldüğünde güneşte kalınırsa cildiniz kararabilir.
Kışın soğuktan çatlayan cildinize sürülmesi halinde cildinizin yumşamasını sağlar zaten bunu herkez bilir.
Vazelinin faydaları ve zararlarından kısaca bahsettim aslında zararlı değil oldukca yararlı bir üründür eskiden beri bir çok evde ve kişilerde bulunur iyi bir yumşatıcı olduğu için çok kullanılmaktadır.

Hiç yorum yok

İlgili Yazılar