Tırnak üzerindeki mavilik, morluk ve tümsek ne anlama geliyor

Sağlıklı tırnaklara sahipseniz sağlığınız yerinde demektir. Bir çok hastalığın habercisi olan sağlıksız tırnaklar morluk, mavilik, kalın tırnak ve tümsek gibi belirtiler gösterir. Bu belirtilerin ne anlama gelebileceğini bu yazımızda ele aldık. Saymış olduğumuz nedenler sonucu ortaya kalp hastalıkları ve solunum yolları hastalıkları çıkabilir.
Tırnak üzerindeki morluk ve tümsek ne anlama geliyor

Tırnak üzerindeki mavilik, morluk ve tümsek ne anlama geliyor

Tırnaklarınızda mavilik ya da morluk görmeniz bir kalp hastalığıyla karşı karşıya olduğunuzun işareti olabilir. Tırnaklarınızın üstünde tümsekler bulunuyorsa ve kalın tırnaklarınız varsa solunum yollarınızda bir sorun olabileceği söylenebilir.
Tırnaklarınızda aniden şekil bozukluğu ortaya çıkarsa kesinlikle doktora gidilip sorunun neden kaynaklandığı öğrenilmesi gerektiği gibi tedavi süreci başlamalıdır. Özellikle bayanlar oje gibi kimyasal maddelerden yapılan tırnaklara sürülen bu maddeleri çok kullanır. Aslında uzmanlar oje gibi maddelerin ciltten uzak tutulması gerektiğini belirtmekteler. Yukarıda saydığımız nedenler sizde ortaya çıkarsa kesinlikle doktora gidiniz.

Hiç yorum yok

İlgili Yazılar