Ağız yarası neden çıkar ve nasıl geçer

Agız yarası herkezde zaman zaman görülen bir çok sebep den dolayı meydana gelen ağız içi yaralarıdır. Kişide olumsuz etkileri yüksektir yemek yerken bir şey içerken rahatsız eder bazende sırf yara yüzünden sofradan aç kalkma durumu olur.

Özellikle çocuklarda daha çok rahatsız edici durumdur bir keresinde benim kızımda çıkmıştı hiç bir şey yemiyordu kendi çektiği gibi bizede çektiriyordu. Doktor tercihi bende birinci planda olduğu için ilaç tedavisiyle kısa zamanda atlatmıştı.
Ağız yarası neden çıkar

Ağız yaraları neden olur

Ağız yaraları, "basit" ve "derin" veya "sert kenarlı" yaralar olmak üzere iki grupta toplanabilir. Çoğunlukla, üşütme veya hazımsızlıktan kaynaklanır. Ağız yaraları başlangıçta, içi su dolu kabarcıklar halindedirler. Sonradan patlayarak etrafa yayılır ve sancılı ağrılara neden olurlar. Çocuklarda; kızamık ve çiçek hastalıkları sırasında da aynı yaralar meydana gelebilir.Nasıl geçer

Ağız yarasını kısa zaman da geçirmenin en iyi yolu doktora gidilip ilaç tedavisine başlanmasıdır. Ne yazıkki toplumda doktor tercihi en son planda düşünülmekte. Siz siz olun en ufak bir şeyde dahi doktora gidin muayene olun unutmayın erken teşhis her zaman hayat kurtarır.

Hiç yorum yok