Ananas suyunun inanılmaz faydaları

Ananasın kendisi kadar suyuda yararlı insan vücuduna fayda sağlayan tropik meyvelerden birtanesi. Özellikle zayıflamak isteyenler tercih edebilir kısaca faydalarından bahsedelim biraz; Zayıflatma etkisi, sindirime yardımcı, kandaki yağ oranını düşürür, şişkinliklere, iltihaplara, cilde, stresi gidermesi, mide ve bağırsakları hareketlendirir, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücutta yağ birikimini önler, tansiyonu düşürür, tırnakları güçlendirme, saçı güçlendirme, gözlere iyi geldiği, idrar söktürür, vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olur, kanser oluşumunu engellediği bilinmekte.
Ananas suyunun faydaları
Minarel ve manganezin kaynağıdır. Protein mayası, zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain içerir.
Ananas ve ananas suyunun bu kadar çok faydası var peki kilo problemi olan zayıflamak isteyen kişiler nasıl tüketmelidir?.
Ananası yemeden önce tuzlu suda yarım saat bekletin tuzlu suda beklerse mide ve bağırsakları temizleme etkisi vardır.
Ananasın suyu vücuttaki yağı eritmede etkilidir yemeklerden sonra ananas veya ananas suyunu tüketirseniz faydasını göreceksiniz.

Ananasın içeriğinde protein mayası olduğu için bu sayede yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir sindirim sistemine faydası olduğu için vücuttaki yağların erimesine yardımcı olur.
Ananasın faydalarını yazmakla yoruldum gördüğünüz gibi inanılmaz faydaları var.

Hiç yorum yok