Saçkıran Nasıl Geçer

Saçkıran nedir,saçkıran hastalığı nedenleri ve saçkıran hastalığının tedavisi

Saçkıran hastalığı yaşlılar hariç çoğu kişilerde sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır özellikle gençlerin psikolojisini etkiler düşünsenize 23 yaşında bir gencsin saçlarının bir bölümü dökülmüş evet gençler için istenmeyen durumdur.Araştırmalar yaptım saçkıran tedavisin de en etkili yöntemin sarımsak olduğunu gördüm kullanan kişilerin yorumlarını da buraya koydum sizlere bir nevi faydam dokunursa ne mutlu bana.

Saçkıran nedir

en sık saçlı deride görülür. Saçlı deride yama veya bozuk para şeklinde saçsız kalmış alanlar görülür. Bu saçsız alanlar bir tane veya çok sayıda olabilir. Saçkıran hastalığında nadiren tüm saçlı deride kıl kaybı olabilir. Hatta hastalık tüm vücuttaki tüylerin dökülmesi şeklinde görülebilir.

Saçkıran hastalığının nedenleri

Stresin saçkıranda önemli rol oynadığı düşünülmektedir. Saçkıran hastalarında tiroit problemleri yani guatr ve kansızlık sıklıkla görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar saçkıranın nedeni değil, şiddetlendiren faktörlerdir.Saçkıranın kesin nedeni bilinmemektedir

Saçkıran tedavisi (Sarımsak yöntemi)

Saçkıran hastalığında sarımsak da etkili sonuçlar verebiliyor. Bunun için havana 3 diş sarımsak ve bir miktar tuz ekleyip dövün içine 1-2 damla alkol ekleyin, saçkıran olan bölgeyi temiz bir havlu kızarıncaya kadar silin, tuzla birlikte ezdiğiniz sarımsağı merhem sürer gibi saç kıranlı bölgeye sürünüz. Bu işlemi haftada 1 gün deneyin, en geç 3 hafta sonunda saç kıranlı bölgede kılların çıkmaya başlayacaktır.

Sarımsak tedavisini kullananların yorumları

Ercan
Saçınızın saç kıran olan kısmını berbere giderek dökülen kısmı jilet ile kanatınız bir miktar kandıktan sonra 2 diş sarmısak ile tuz alınız ve sarmısağı ikiye bölünüz tuza bastırıp saçın çıkmayan ve kanayan yerine iyice yedirin çok acı hissedeceksiniz ama emin olun 25-40 gün sonunda saçlarınız çıkacaktır.Geçmiş olsun.
Ebru
bende aynı sorunu birkaç kez yaşadım farklı dönemlerde yer yer açılmalar oldu doktorlar saçkıran oldugunu söyledi kremler ve haplar kullandım ama hiç bir faydasını göremedim bir dostumun tavsiyesiyle sarmısak tedavisini uyguladım ve 2 ay içinde dökülen bölgeden eskisinden daha çok saç çıktı. en etkili yöntem sarımsak tedavisi denemenizi tavsiye ederim
Ridvan
Arkadaşlar bende aynı sorunumu 7 aydan beri yasıyorum tıp da tedavisi yok sayılır derecede şimdi sarımsak sürüyorum dokulen yere ve şimdi sacım çıkıyor deneyin ise yarıyor bere takmaktan bıktım.
Acil şifalar
Arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıl önce çıktı saçlarım uzundu ve farkedemedim yaklaşık büyüklüğü avuç içi kadardı,ve yaklaşık 3 ayda sonuç aldım saçlarım eski haline geldi,yaptığım işlem ise ;saç kıranlı bölğeyi kazıttım jilet ile çizikler attık çok derin değil hafif kan gelmesi yeterli ve daha sonra 4 diş sarımsağı ezip tuz ile karıştırıp krem haline getirip saçkıranlı bölgeye sürdüm ve sardım , 2 gün boyunca sarılı bir şekilde tuttum saçlarım 3 ay içinde düzeldi.
Kullanan arkadaşların yorumları bunlar eski insanlar da sarımsağın saçkırana iyi geldiğini söylerlerdi eski insanlar dediğim bir çoğumuzun dedesi baba annesi gibi doğal ortamlarda köyde yaşayan insanları demek istedim.Sarımsak da fayda göstermezse doktora başvurun bir doktora değil biraz araştırın işi bilen doktora başvurun.Geçmiş olsun.

Hiç yorum yok