Siğil Nasıl Geçer

Siğil nasıl geçer, siğil için okunacak dua ve evde siğil tedavi yöntemleri

Siğilin evde tedavisi ile ilgili birçok yöntem duymuş olabilirsiniz ancak maalesef bu yöntemlerin pek çoğu işe yaramaz. Aşağıda siğili geçirmek için en sık kullanılan yöntemler hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz ancak bu yöntemlerin bazı kişilerde işe yaramayabileceğini lütfen unutmayın. Eğer siğiller yayılıyorsa ve sık aralıklarla görülüyorsa en güvenli tedavi yöntemi bir cilt doktoruna gitmeniz olacaktır.
C Vitamini Tableti: Yüksek oranda asit içeren C vitamini siğile neden olan virüsle savaşırken siğilin kendi kendine düşmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemi denemek istiyorsanız 1 adet C vitamini tabletini kırıp 5-6 damla suyla yoğun bir merhem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra siğilin üzerine sürün ve yara bandı yapıştırın. 3 gün beklettikten sonra yara bandını çıkarabilirsiniz.
Selobant: Sadece siğilin üzerimi kapatacak kadar küçük bir selobant parçasını siğilin üzerine yapıştırın. 6 gün bekledikten sonra selobandı çıkarın ve siğilin bulunduğu bölgeyi 20-30 dakika ılık suda tutun. İyice yumuşayan siğili ponza taşıyla temizleyebilirsiniz. Cildinize zarar vermemek için ponza taşını fazla bastırmayın. Bu yöntem için en çok önerilen bant arkası gümüş rengi olan ve ışık geçirmeyen bantlar.
E Vitamini Kapsülü: E vitamini kapsülünü kırın ve içinde çıkan sıvıyı siğil üzerine sürüp pamuklu bir bandajla sarın. Gece hava alması için bandajı çıkarın ve sabah tekrar E vitamini sürüp bandajla sarın. Bunu 3 gün boyunca tekrarlayın.
Çay Ağacı Yağı: Kulak pamuğuna damlattığınız çay ağacı yağını siğil üzerine sürün ve yara bandıyla kapayın. Bunun her gün tekrarlayarak 3 hafta kadar uygulayın.
Hint Yağı: Siğil yumuşayana kadar günde 2-3 kez kulak pamuğuna damlattığınız Hint yağını siğil üzerine sürün.
Aspirin: 2-3 tablet aspirini iyice ezin ve 3-4 damla su ekleyerek siğil üzerine sürülebilecek kıvama getirin. Siğile sürdükten sonra yara bandı yapıştırın ve 1 gece bekletin. Salisilik asit içeren aspirin siğilin kısa sürede geçmesine yardımcı olabilir.
Limon Kabuğu: Siğili geçirmek için evde uygulanan yöntemlerden bir diğeri rendelenmiş limon kabuğunu siğil üzerine koyup yara bandı yapıştırmaktır. Limon kabuklarını her gün tazeleyerek siğil yumuşayıncaya kadar bu yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı uygulamayı taze fesleğenle de yapabilirsiniz.
Sarımsak Kapsülü: 2 hafta boyunca günde 2 adet sarımsak kapsülü almak siğil tedavisi için öneriliyor ama etkisi konusunda kesin bir bilgi yok.
Havuç: Havucu çok ince rendeleyin ve siğile sürülebilecek kıvama gelinceye kadar 3-4 damla zeytinyağıyla karıştırın. Karışımı her gün 2 kez 30’ar dakika olarak siğil üzerine sürün ve bekletin. Bu formülün işe yaraması için en az 3 hafta boyunca her gün tekrarlamanız gerekiyor.
Muz Kabuğu: Muz kabuğundan küçük bir parçayı keserek kabuğun içi siğile gelecek şekilde yerleştirin ve yara bandı yapıştırın. Muz kabuğunda bol miktarda bulunan potasyum siğili geçirinceye kadar bu uygulamayı tekrar edin.
Sirke: Küçük bir parça pamuğa (siğili kapatacak boyutta) sirke damlayın ve siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Siğilin görünümü hafifleyinceye kadar pamuğu her gün tazeleyerek 1 hafta boyunca yapın.

Siğiller için bitkisel tedavi yöntemleri

Ada soğanı; Ada soğanı ezilerek siğil üzerine konur. 
Semizotu; Siğil, semizotu İle oğulursa şifa bulur.
Soğan; Soğan tuzla dövülerek siyil üzerine konur.
Söğüt külü ve sirke; Söğüt külü ve sirke hamur yapılır, siğil Çizerine konur.
Kavak ağacının külü; Kavak ağacının külü, hamur yapılır, siğil üzerine konur.
İncir ağacı; İncir ağacının kurumuş dalı yakılarak üç dört defa siyil yakılırsa mutlaka şifa verir.
Asma veya söğüt çubuğu; Bir parça asma veya söğüt çubuğu ortasından kesilir. Akan sıvı siğillerin üzerine sürülür.
Siğil otu; Bir avuç siğil otu yaprağı ve sapı ezilerek suyu çıkarılır. Bununla siğiller günde 3 kere ovulur.
Soğan suyu, limon suyu ve kuru sarımsak; Bir Kahve fincanı soğan suyuna 2 çorba kaşığı limon suyu ve 1 Tatlı kaşığı ezilmiş kuru Sarımsak konur. On dakika bekletildikten sonra bu karışıma batırılan pamuk siğilin üzerine konur. Beş dakika sonra alınıp, yerine ezilmiş sarımsaklar konur. On dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.
Kayın kabuğu; Bilhassa ellerde görülen ve çirkin görünümüyle rahatsızlık veren siğiller kendiliklerinden iyileşebilecekleri gibi bitkisel ve doğal yollarla da tedavi edilebilirler.  Bu amaçla şifalı bitkilerden kayın kabuğu fayda sağlayacaktır.Siğillerin tedavisinde eski çağlardan beri kullanılagelen şifalı bir bitkidir. Şayet taze kayın kabuğu mevcut ise yaş olan iç kısmı aşağıya bakacak şekilde direkt siğilin üzerine yerleştirin. Taze kayın kabuğunun olmaması halinde bir iki çay kaşığı toz kayın kabuğunu 1 fincan kaynar suda 10 dakika demlendirerek içebilir veya siğil üzerine sürebilirsiniz.
Fesleğen; Bu bitki ise siğillerin iyileşmesini sağlayan pek çok anti-virüs bileşeni içerir.
Söğüt yaprağı; Tahta havanda veya elde iyice ezilerek siğillerin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürülüp yarım saat kadar bu şekilde bekletilir. Haftada üç dört kez uygulanan bu kürün etkisi siğillerin küçülmeye başlaması ile ilk günlerden itibaren fark ediliyor.
Sütleğendir; Siğil tedavisinde diğer şifalı bitki ise sütleğendir. Bitkinin yapraklarından çıkarılan sütün siğiller üzerine damlatılması suretiyle uygulanır. Tıpkı söğüt yaprağı küründe olduğu gibi bu kür de haftada üç dört kez uygulanır.Bu konuda dikkat edilmesi gereken çok önemli bir ayrıntı ise sütleğen bitkisindeki sütün zehirli etkisidir. Bu nedenle çocuklardan uzak tutulmalı ve asla ağızdan alınmamalıdır!

Siğiller için okunacak dualar

Siğil Duası; ”Em ebremu emren fe inna mubrimun” Bu ayet Zuhruf Suresi’nin 79. ayetidir.
Siğil Duası Anlamı; ”Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.”
Siğil Duası; ”Ve yes’eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. (105. ayet) Fe yzeruha kaan safsafa.(106. ayet) La tera fiha ivecen ve la amta(107.ayet).
Siğil Duası Anlamı; ”Rasulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki! Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaklar. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş göreceksin.”
Siğil Duası; ” Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe’l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin. Ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke’s-sarim”
Siğil Duası Anlamı; ” Biz yakında onun burnuna damga vuracağız. Biz, vaktiyle ”bahçe sahiplerine” bela verdiğimiz gibi, onlara da bela verdik. Hani onlar, sabah olurken onu devşireceklerine yemin etmişlerdi. Onlar istisna da etmiyorlardı. Fakat onlar daha uykudayken Rabbi’nin katından kuşatıcı bir afet bahçeyi sarıverdi de, Bahçe kapkara kesildi.”

Hiç yorum yok