Hafta sonu Diyeti Nasıl Olmalı

Hafta sonu diyeti:Hafta içi çok yoğun olupta fazla bir şey yemediğimiz için dört gözle hafta sonunu bekleriz.Hafta sunu da midemizi tıka basa doldururuz bu nedenle de kiloların önüne geçemeyiz.Bu diyet hafta sonu nasıl besleneceğimizi bizlere anlatmaktadır.
Ayda 4 defa uygulanır ve düşük kalorili yiyeceklerden oluşur.Aslında hiçbir zaman tasvip etmeyeceğimiz fakat acil sıkı görünme ihtiyacına göre yapılabilecek bir diyet hafta sonu diyeti. Genel olarak sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmak en doğru ve bu anlamda verilebilecek en iyi karardır. Bu gibi durumlarda maalesef sadece karar vermek yeterli değildir. Aynı zamanda düzenli bir şekilde uygulamada önemlidir. Hafta içi başını kaşıyacak vakti olmayan kişiler olarak ayaküstü atıştırmalıklar yiyerek ayakta kalmaya çalışırız. Aksi takdirde çağın getirdiği bu tüketim çılgınlığının üstesinden nasıl geliriz ki? Hafta içi çalıştığımızdan yediklerimizi bir ölçüde yakma fırsatını yakalamış oluyoruz. Bütün hafta çalışınca tüm yemek zevkimizi sevdiğimiz tüm lezzetleri tatil günlerimizde yani hafta sonu deniyoruz ve tabii sonra da gelsin kilolar!
Peki bunu nsaıl engelleyebiliriz?
Diyetimiz tamamen düşük kalorili yiyeceklerden oluşmaktadır. Ayda 4 defa uygulanmalı ve diğer günlerde de egzersiz ve az kalorili yiyeceklerle takviye edilmelidir.
Cumartesi günü:
Kahvaltı: İçerisinde yulaf ezmesi olan bir kâse yoğurt, bir kaç çeşit taze meyve, 1 çay kaşığı bal
Öğle yemeği: Buharda pişmiş sebzeler ve sade-yağsız pirinç pilavı
Akşam yemeği: 150 gram domatesli zeytinyağlı dolma biber, zeytinli ve bol yeşillikli bir salata
Pazar günü:
Kahvaltı: Meyve salatası (içerisinde yulaf ezmesi de olsun), bal ve yoğurt
Öğle yemeği: Sade pilav ve buharda lahana, 1 ceviz içi, 1 avuç kuru üzüm, 1 elma
Akşam yemeği: 1 dilim çavdar ekmeği, herhangi bir sebze çorbası olabilir. Bol yeşillikli salata ve bir küçük kase yoğurt.
Bu şekilde beslenirsek kilo almaktanda uzak durmuş oluruz.

Hiç yorum yok