Bal Mumu Nedir,Faydaları Nelerdir

Bal Mumu Hakkında Kısaca Bilgiler
Bal mumu nedir,sağlığımız açısından ne gibi bir faydası vardır.Bal mumu'nu neden yapıyorlar bu konuda anlatılanları kısaca özetledik.Arıların bir mucizesi daha sizlerle bal mumu arılar tarafından üretilen balın peteklerin içinden alınmasından sonra eritilerek yapıldığı sarı renkli maddedir ve de kolay bozulmaz. Ana maddesi Alkol ile yağ asitleridir, Bunların dışında ise içinde, propolis, boya ile A vitamini bolca bulunur. Bal mumu esmer ve ya yeşilimsi renkte olup 65 derecede sıvı hale gelebilen, balın kokusunda olan ve de kendisine has lezzete sahip bir maddedir.
Renklerine göre iki kalitede ayrılır ticarette, bunlar “san balmumu ile “esmer balmumu” dur. Değeri yüksek olan san balmumudur. Birçok cilt nemlendiricisi, cilt temizleyici, besleyici kremin içerisinde Bal mumu bulunur. A vitamini açısından zengindir, vitamini alabilmek içinse bal mumunu çiğnemeniz yeterlidir.Gözleri yakmamasından, boğazda gıcık ve yanma yapmayışı sebebiyle geçmiş yıllardan günümüze, Bal mumu ile yapılan mumlar çokça değerlidir.
Bal Mumu’nun Faydaları
Nefesi ferahlatıp, rahatlatır Bal mumu.Balgamın oluşmasına engel olur.
Sinüzit hastaları ve Astım rahatsızlığı olanlar içinde faydalı.
Saman nezlesi rahatsızlığına'da faydalı.Bal mumu ile yapılan kremler yanığa ve cilt çatlaklarına iyi gelmekte. Kuru ciltler içinde kullanılır çok faydalıdır.
Bal mumunun herhangi bir zararı bulunmamakta.İnsan sağlığı için faydalı olan bal mumu'nu aktarlardan temin edebilirsiniz.

Hiç yorum yok