Mutlaka okuyunuz! Sayın ziyaretci öncelikle sitemize hoşgeldiniz sizlerin önerileri bizler için her zaman önemli olmuştur yazılarımız hakkında önerilerinizi ayrıca istek ve şikayetlerinizide iletişim formundan bizlere iletebilirsiniz.

8 Nisan 2015 Çarşamba

Origami Türleri Nelerdir
Klasik Origami: Genellikle tek parça kağıdın katlanmasıyla yapılır. Bu türde at, kuş gibi havyanlar yapılabildiği gibi çeşitli eşyalarda yapılabilir.

Origami Nedir,Nasıl Yapılır
Modüler Origami: Parçalı origami olarak da bilinen bir türüdür. Birbirine benzeyen parçaların birleştirilmesiyle oluşturulur. Klasik origamideki somut hayvan ve eşya gibi nesnelerin aksine üç boyutlu geometrik nesnelerin yapılmasında kullanılır. Kullanılan parça sayısında herhangi bir sınır yoktur. Aynı parçaların yerlerini değiştirerek birden fazla geometrik şekil elde etmek mümkündür.

Origami Nedir,Nasıl Yapılır
Islak Katlama: Gerçeğine uygun doğal görünen hayvan motifleri elde etmek için kullanılır. Kağıda şekil vermek kuruyken oldukça zordur. Islatılan kağıt daha kolay şekil alır ve daha naturel şekiller elde edilebilir. Islak origami tekniğini bulan kişi Akira Yoshizawa(14 mart 1911-14 mart 2005)’dır. Bu büyük üstad origaminin gelişimine katkıda bulunmuştur. Aşağıda Google’nin 14 mart 2012de yaptığı logo çalışması bulunmaktadır.
Origami Nedir,Nasıl Yapılır
Origaminin bilinen diğer türleri Mimari origami, Krigami(kağıt kesme sanatı) ve pop-up origamidir. Oluşan yeni türlerde genelde kesme ve yapıştırma serbest bırakılmıştır YORUM EKLEMEYİ UNUTMAYINIZ SAYGILAR.
Origami Yapılışını İzleyiniz

0 yorum:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Zayıflatan mucize gojiberry nedir? Inanılmaz faydaları nelerdir?

Her yıl yaz aylarına girerken, birbirinden farklı birçok diyet türü ve zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen gıdalar gündeme gelir. Bunlarda...

Şampiyon kim olur anketi

Translate

Blog Arşivi

Yeni Yazılar

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Popüler Yazarlar